31 paź 2015

DIY - TABLICA KORKOWA Z UŻYCIEM STAREGO T-SHIRTA


Jeśli ktoś szuka sposobu na przypinanie notatek nad biurkiem czy w kuchni, ale nie podobają mu się klasyczne tablice korkowe i magnetyczne mam dziś dla niego propozycję: wykonanie prostej tablicy korkowej z wykorzystaniem niepotrzebnego (lub specjalnie do tego celu kupionego) t-shirta. T-shirt zapewni pełne dopasowanie kolorystyczne tablicy do wnętrza. 

Pomysł na tablicę korkową do przypinania notatek pojawił się w mojej głowie, kiedy przestawiłam biurko w pokoju córki pod ścianę. Ściana nad blatem aż prosiła się o takiego asystenta.

Z pomocą przyszła mi stara korkowa podkładka. Ponieważ nie grzeszyła urodą postanowiłam przykryć ją tkaniną. I tu w ręce wpadła mi za mała już bluzka mojej córki. Bluzeczka ta nie jest szczytem aktualnych trendów w modzie, ale jest szara i dzięki temu świetnie wpisuje się w kolorystykę głównie szaro-różowego pokoju. A dżety dodają w tym wypadku dziewczyńskiego uroku :)

I tak oto powstała tablica korkowa, która nie wygląda jak korkowa - jeśli ten materiał akurat nie pasuje do wnętrza, lub jeśli zwyczajnie ktoś go nie lubi.

Do wykonania takiej tablicy potrzebne są:
- płyta korkowa (lub stara podkładka z korka)
- t-shirt
- pinezki
- nożyczki
- sznurek
- lakier do paznokci (opcjonalnie)Tablicę obiłam koszulką, korzystając z pinezek. 


Zawieszkę wykonałam z kawałka sznurka przypiętego pinezkami.A ponieważ nie miałam akurat w domu ładnych/fajnych pinezek, wzięłam kilka takich samych, przy pomocy których przypinałam materiał i pomalowałam ich łebki lakierami do paznokci. I tak oto wygląda gotowa tablica z pierwszymi przypiętymi notatkami i innymi drobiazgami: 
Chyba największą zaletą tej tablicy jest możliwość maksymalnego dostosowania jej wyglądu i rozmiaru do miejsca w którym ma zawisnąć.
Moja córka bardzo ucieszyła się ze swojej tablicy i już powiesiła sobie na niej ściągawki z matmy :)