8 lis 2015

CIEMNA CZY JASNA SYPIALNIA?


Sypialnia to miejsce, w którym śpimy i wypoczywamy. Sen zajmuje nam prawie 1/3 życia dlatego warto tak zaaranżować sypialnię, żeby faktycznie sprzyjała relaksowi, łatwemu zasypianiu i budzeniu się rano w dobrym nastroju. I tu pojawia się pytanie: jaka sypialnia lepiej się sprawdza - taka w jasnych czy jednak w ciemnych barwach?


foto annagillar.se
A pytanie to gnębi mnie od jakiegoś czasu, bo szczerze powiem że zaczyna mi się już przejadać wszechobecna biel (Benjamin Moore dopiero okrzyknął ją kolorem roku!!) i jasnoszary. Chciałabym przemalować moją sypialnię (też obecnie białą) i mam rozterkę - czy pomalować ściany na jasne czy na ciemne kolory i jakie do nich dobrać zasłony i dodatki. A znaleźć sypialniane kolorowe inspiracje w necie w tej chwili nie tak łatwo, bo wszelkie strony poświęcone wystrojowi wnętrz zasypane są zdjęciami stylizacji w bieli i jasnej szarości. A szukam czegoś trochę innego...

Sypialnia w ciemnych kolorach
Sypialnia w ciemnych kolorach jest pełna magii, sprzyja zasypianiu i jest dobrym rozwiązaniem dla śpiochów. Zwłaszcza latem i szczególnie jeśli pokój ma okna na wschód - ciemne barwy sprawiają, że słońce nie wpada nam rano pod powieki tak bezczelnie. I to są moje argumenty za tym żeby jednak użyć tu ciemnych kolorów :) 


foto cupofjo.com

foto decoholic.org

 foto apartmenttherapy.com

 foto apatmenttherapy.com

foto potzwonen.nl

 foto apartamenttherapy.com

 foto desiretoinspire.net

 foto frenchyfancy.com

foto thestar.blogs.com

 foto apartmenttherapy.com

 foto bhg.com

foto buzzfeed.com

foto stylejuicer.com
 foto annagillar.se

 foto decoholic.org

foto vosgesparis.com


Sypialnia w jasnych kolorach 
Natomiast pokój jasny sprawdza się szczególnie w przypadku małych pomieszczeń lub z niewielkimi oknami oraz jeśli z sypialni korzystamy także w ciągu dnia, bo np. mamy tam poza łóżkiem swoje miejsce pracy. I mam tu na myśli jasne pokoje, ale znowu w kolorze, nie białe. Białego i jasnoszarego chwilowo mam przesyt. Ciekawa jestem czy tylko ja tak mam... A piękne jasne wesołe kolory mogą świetnie nastroić nas na cały dzień od samego rana - pozostaje tylko wybór konkretnej barwy :)


foto bhg.com

 foto apartmettherapy.com

 foto bhg.com

 foto bhg.com

 foto bhg.com

 foto carlaaston.com

 foto buzzfeed.com

foto bhg.com

foto dekolehti.fi/varpunen/

foto pdf.archiexpo.com

 foto lebazardalison.com

 foto roomdecorideas.eu

Prawdziwa sypialnia
Do mojej sypialni słońce wpada z samego rana dlatego kuszą mnie ciemne zasłony i ciemne ściany. Ale w tym pokoju znajduje się również moje biurko przy którym pracuję w ciągu dnia i obawiam się że nadmiar ciemnych kolorów nie będzie sprzyjał pracy, bo będzie wprowadzał senny nastrój. Drogą kompromisu więc skłaniam się ku jednej ciemnej ścianie i ciemnym zasłonom. Z pewnością za jakiś czas wrócę do bieli, bo to kolor-klasyk i świetne tło dla pozostałych barw. Ale na chwilę obecną nie mogę już się doczekać koloru! Nie omieszkam zaprezentować sypialni przed i po jak już ją zmienię :)

A jakie są Wasze preferencje? Wolicie spać w ciemnym czy rozświetlonym pokoju?

Pięknego tygodnia Wam życzę! :)