17 mar 2016

PATENT NA TANIĄ ZUPEŁNIE NOWĄ KUCHNIĘ


Remont kuchni należy do jednych z cięższych, a pod względem finansowym plasuje się w czołówce, obok łazienki. Co jednak zrobić jeśli chcemy lub musimy wymienić w mieszkaniu kuchnię na nową, a fundusze są bardzo mocno okrojone? Tu z pomocą przychodzą nam dwa rozwiązania. Z jednego z tych rozwiązań ostatnio sama skorzystałam prowadząc home staging mieszkania na warszawskich Bielanach, o czym pisałam tu.

Pierwsza metoda to zakup zestawu mebli w markecie budowlanym. Markety prześcigają się w promocjach, co dla nas jest tylko na plus :) W zależności od wielkości kuchni najlepiej kupić jeden lub dwa komplety szafek. Najczęściej zestawy promocyjne dostępne są w cenach 340-420 zł i w ich skład wchodzą dwie szafki stojące: 80 cm pod zlew i 40 cm oraz trzy szafki wiszące: 80 cm nad zlew, 60 cm okapowa i 40 cm. Przykładowy zestaw znajdziecie tu: klik (w momencie pisania tego tekstu kosztował 368 zł). Do takiego kompletu lub dwóch potrzebny jest jeszcze stolarz lub monter mebli, który owe zestawy dopasuje do naszej kuchni. Jeśli sami chcecie się podjąć złożenia, przerobienia i zamontowania szafek, to wtedy taki remont kuchni będzie kosztował jeszcze mniej :) Plusem tych gotowych zestawów jest to, że zawierają cokoły i uchwyty. Dokupić należy jedynie blaty.

Finał takiego remontu możecie zobaczyć poniżej :) I ja i właścicielka mieszkania jesteśmy bardzo zadowolone z efektu końcowego :)Dało się nawet ukryć pralkę :) 

Tu dla porównania fotki tej samej kuchni przed remontem, czyli przed wymianą szafek, sprzętu i przed pomalowaniem płytek: 

Drugi patent na najtańszą kuchnię (ale już nie zupełnie nową) to odkupienie mebli od kogoś, kto właśnie też robi remont i chce sprzedać stare szafki. Tego typu ogłoszeń jest całkiem sporo na portalach ogłoszeniowych. Wadą tego rozwiązania jest to, że meble używane trzeba wyczyścić. Często także mogą być uszkodzone i bywa że ich uroda przeminęła już kilka lat temu. Jednak jeśli kogoś nie stać na zupełnie nowe szafki, a potrzebuje odmiany, to jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, także finansowo, bo taki komplet można kupić już za kilkaset zł.

Jak widać na zdjęciach powyżej glazury także nie trzeba wymieniać jeśli fundusze na to nie pozwalają - wystarczy ją przemalować i oto kuchnia zupełnie nowa za niewielkie pieniądze :)

Słonecznego weekendu Wam życzę :)