30 mar 2016

STARA NOWA WERSALKA


Zmieniając radykalnie wystrój pokoju nie zawsze trzeba wyrzucać stare meble i zastępować je nowymi. Czasem wystarczy mała renowacja. Oczywiście wszystko zależy od mebla, naszych chęci, umiejętności i budżetu. Ale myślę że zawsze warto spróbować :)

W ostatnim czasie wychodząc z powyższych założeń zabrałam się za renowację starej wersalki. Owa wersalka należała do wyposażenia mieszkania, które miałam okazję w ostatnim czasie odnowić i wystylizować na potrzeby wynajmu (pisałam o tym już tu i tu). Pierwotnie mebel wyglądał tak: Na pomysł renowacji wpadłam wertując czasopismo wnętrzarskie - od razu zrobiłam fotkę tej strony żeby nie zapomnieć inspiracji (jednak zapomniałam w jakim tytule się to ukazało - jak sobie przypomnę to dopiszę). Oto zdjęcie z czasopisma:Wersalka bardzo podobna do tej w remontowanym mieszkaniu :) Zakupiłam więc szary materiał i do dzieła! Nie podjęłabym się pewnie tego zadania gdyby nie fakt że sofa ma proste kształty, co bardzo ułatwiło całą sprawę.
Zdjęć w trakcie pracy nie udało mi się zrobić, bo ze względu na gabaryty mebla i tak momentami brakowało mi trzeciej ręki. Ale myślę że efekt jest jak najbardziej na plus :)

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt że mebel dostał nowy życie jedynie za koszt tkaniny i zszywek do takera! Polecam serdecznie takie rozwiązanie :)
Słonecznego tygodnia Wam życzę :)