17 lip 2016

ZMIANA NAZWY BLOGA - CZY TO DOBRY POMYSŁ?


Bardzo długo już nosiłam się z zamiarem zmiany nazwy i co za tym idzie adresu bloga. Ten weekend miałam spędzić inaczej - poza domem z mężem i znajomymi, ale niestety rozchorowałam się i zostałam w domu pod kocem. Finał tego taki że wprowadziłam w życie dawno rozważany plan: wykupiłam domenę i zmieniłam nazwę i adres bloga :)
Foto pixabay.com

Do tej decyzji dojrzewałam bardzo długo. Skłaniała mnie za długa i chyba dla wielu osób zbyt skomplikowana nazwa. Sądzę że "W wynajętym M" łatwiej zapamiętać niż "For Rent For Living", a poza tym nazwa od razu mówi o czym jest blog. Tak sobie to tłumaczę :) I adres jest dużo krótszy: zamiast forrentforliving.blogspot.com jest wwynajetymm.pl.

Teraz to czego najbardziej mi szkoda po tej operacji to komentarze pod postami które uleciały w kosmos :( :( Żeby nie było za dużo szczęści na raz. W związku z tym żałuję też że nie zmieniłam nazwy wcześniej - wtedy utraciłabym mniej komentarzy. 

Ze zmianą tak długo zwlekałam bo wyobrażałam sobie że to wszystko będzie dużo więcej kosztowało. A mam już doświadczenia z jednym operatorem stron www - pierwszy rok był prawie za darmo, a kolejny kosztował kilkaset zł :/ Tym razem przeprowadziłam lepszy rekonesans i dokonałam chyba optymalnego wyboru pod względem finansowym - wybrałam ovh.pl i okazało się że pierwszy rok za samą domenę kosztuje 12 zł a kolejny czterdzieści parę, także jest dobrze :)

Teraz czeka mnie jeszcze zmiana nazwy i adresu w kilku innych miejscach.

Z jednej strony bardzo się cieszę zmianą, a drugiej okropnie żal mi utraconych komentarzy (sądziłam że pozostaną na miejscu - że znikają tylko jeśli zmienia się adres pozostający dalej w domenie blogspot - np. gdybym zmieniła forrentforliving.blogspot.com na wwynajetymm.blogspot.com).

Jak myślicie, czy to była dobra decyzja? I co myślicie o nowej nazwie?

Wam życzę pięknego tygodnia i bez takich rozterek nad rozlanym mlekiem :)


AKTUALIZACJA 20.07.2016:
Jednak komentarze udało się uratować!! Co za radość!! :D To już teraz jestem w pełni zadowolona ze zmiany nazwy i adresu bloga :) :) :) 
Jeśli ktoś miałby podobny problem to proszę o info - podam namiar na Niesamowitego-Magika-od-Blogów, który to uratował moje komentarze :] :] Dziękuję Ci bardzo Dobry Człowieku :) :*

Pięknego dnia Wam życzę! :)