8 lis 2016

DEKORACJA ŚCIENNA DIY I NOWOŚCI JYSK


Listopad już w pełni. Szaro, buro i ponuro. Pogoda nie zachęca do jakichkolwiek działań poza siedzeniem z książką i kawą pod kocem. Aby trochę temu zaradzić chciałam Wam dziś pokazać bardzo prosty patent na wprowadzenie odrobiny koloru do wnętrz (których kompletnie już brak za oknem) za pomocą własnoręcznie wykonanej dekoracji ściennej :)


Pomysłodawczynią tego DIY jest Paula z refreszing.pl. Tak się złożyło że dzięki Ilonie z Przeplatane Kolorami miałam ogromną przyjemność gościć na pokazie nowości JYSK i tam właśnie Paula poprowadziła warsztaty z tworzenia takich obrazków. Mój obrazek tak mi się spodobał, że postanowiłam pokazać Wam jak sobie samodzielnie stworzyć podobny.


Do wykonania omawianej dekoracji potrzebne są:
- podobrazie (ewentualnie deska, dykta, czy na czym tam chcecie malować)
- farby (najlepiej akrylowe)
- gąbeczki do tapowania
- tekturka, tacka lub spodek - coś na czym będzie można mieszać kolory
- szablony malarskie
- maskująca taśma malarska
Przydadzą się też gumowe rękawiczki i folia lub papier do zabezpieczenia miejsca pracy.
Na początek przyklejamy szablon za pomocą taśmy malarskiej do podobrazia. Gdy szablon jest już unieruchomiony zaczynamy przy pomocy gąbeczek nakładać farby na nasz obrazek. 


Farby staramy się na gąbkę nakładać raczej za mało niż za dużo, żeby nie zaczęła podciekać pod szablon. Kiedy stwierdzimy że wzór jest gotowy ostrożnie odklejamy szablon. I tu uwaga: szablon należy odkleić kiedy farba jest jeszcze mokra, w przeciwnym razie może się zdarzyć, że farba zacznie odklejać się razem z szablonem. 
I włala! :) Efekt moich starań wyszedł tak:
Teraz mam w planie zakup jeszcze kilku podobrazi i stworzenie małej galerii własnej roboty :) (A gdybyście  sami szukali farb akrylowych, podobrazi i gąbek do malowania to wszystko to znajdziecie w JYSK :) )

Ale, ale! Chciałam Wam jeszcze opowiedzieć i pokazać co pięknego zobaczyłam na premierze JYSKPremiera odbyła się w Galerii Freta w Warszawie pod hasłem "JYSK Favourites". Przyjechało wiele blogerek, u których pewnie już mieliście okazję przeczytać o tym evencie :) Bardzo cieszyłam się na to spotkanie. Pojawiły się tam i dziewczyny które już znałam wcześniej osobiście i takie które dopiero poznałam na żywo, a które znałam z prowadzonych przez nie blogów.

Na owej premierze zaprezentowane zostały nowe kolekcje mebli i dodatków. Muszę Wam przyznać że od lat cenię JYSK za przystępne ceny i wiele ciekawych dodatków i tekstyliów, ale meble zaprezentowane na premierze zrobiły na mnie ogromne wrażenie! Pięknie zaprojektowane, bardzo na czasie i świetnej jakości. Zakochałam się szczególnie w sofach. Moje serce skradły również nowe tekstylia: dywany, chodniki i poduszki oraz ceramika. Coś czuję że sporo z tych elementów prędzej czy później znajdzie się u mnie w domu :)
To niektóre z nich (zdjęcia dzięki uprzejmości JYSK):Prawda że fantastyczne te nowości? :)

Możliwie słonecznego tygodnia Wam życzę :)