11 mar 2017

CO ZAMIAST PLAKATÓW DO RAM


W poprzednim poście pisałam o tym jak wieszać ramy na ścianie, aby zawisły możliwie równo O iel ktoś tak lubi oczywiście!). Dziś napiszę o tym co możemy zawrzeć w naszych ramach :) Plakaty są piękne i to chyba najprostsze rozwiązanie jeśli chodzi o wypełnienie ram. Ale niestety najczęściej dostępne są w wysokich cenach, albo wręcz w bardzo wysokich. Dlatego opiszę dziś kilka pomysłów, na ciekawą zawartość ram, która nie zrujnuje naszego portfela :)Po pierwsze to co sama obecnie powiesiłam na ścianie czyli tkaniny. Pięknych tkanin o ciekawych wzorach jest zatrzęsienie. W ich wypadku płacimy za metr bieżący, a ceny zaczynają się już od około 11 zł. Kupując 0,5 m zapłacimy około 6 zł :) A taka ilość może wystarczyć na wypełnienie kilku ramek - czyli prawie jak za darmo :) 
Tkaniny mają jeszcze taką zaletę że bardzo łatwo możemy dopasować ich kolor i wzór do wnętrza i dodatków. To daje nam w zasadzie nieskończone możliwości kombinacji aranżacyjnych.

U mnie zastosowałam kawałki 4 tkanin - dwie miałam w domu, dwie dokupiłam specjalnie w tym celu.
Co jeszcze można włożyć do ramek? 

- nasze zdjęcia: małe, w kolażu lub powiększone. Z pewnością będą oryginale i jedyne w swoim rodzaju :)

- w ramach również pięknie prezentują się zasuszone rośliny - kwiaty, liście, gałązki. Mogą być świetnym uzupełnieniem sezonowych dekoracji wnętrz. 

- nasze własne prace plastyczne lub naszych dzieci.

- bardzo fajnie wyglądają też stare dokumenty czy banknoty.

- w ramach grubszych (o większej głębokości) możemy umieścić (np. przy pomocy na gorącego kleju) pamiątki z wakacji: piasek, muszelki, patyczki z plaży; czy też ulubione przedmioty: stare sztućce, okulary po babci... Pomysłów może być niezliczona ilość :)Jak Wam się podobają te propozycje? Mam nadzieję że choć jedna przypadła Wam do gustu :)
A Wy macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły?

Wiosny i słońca Wam życzę :)