22 mar 2017

SOFA W ROZSĄDNEJ CENIE


Sofa to poza stołem jadalnianym z krzesłami i łóżkiem chyba trzeci wg mnie najważniejszy mebel w domu - pozwala odpocząć, integruje domowników oraz umożliwia wygodnie przyjmować gości. Nasza sofa była za mała i za miękka, przez co nie spełniała podstawowych funkcji tak jak powinna i dlatego od pewnego czasu planowałam zakup nowej. Miała być duża - mieszcząca przynajmniej 3 osoby, wygodna, dość twarda (dotychczasowa była za miękka i większe osoby zanadto się w nią zapadały) i najlepiej narożna, tak aby przyjemnie się na niej siedziało w kilka osób przy kawie czy winku; i rozkładana, aby gości z daleka można było bez problemu przenocować; i raczej w ciemnym i niż jasnym kolorze, który ułatwi nieco utrzymanie jej w czystości i wpisze się w nasze wnętrze, a nie je zdominuje fikuśnym deseniem; i z tapicerowanymi plecami, bo nie miała stać pod ścianą a na środku pokoju. 

Gdzie zatem szukać takiej sofy i to w dobrej cenie?
Starą sofę (było o niej tu i tu) sprzedałam. Natomiast fotele z teatru (te) chwilowo zmieniły miejsce, bo stwierdziliśmy jednogłośnie że jednak mimo iż są bardzo klimatyczne, to w przypadku wizyt gości wygodniej będzie się siedziało na jednej dużej sofie (najlepiej narożnej) niż na małej sofie i tych fotelach.

Od dobrych dwóch miesięcy wertowałam serwisy ogłoszeniowe, aukcyjne, strony producentów mebli i szukałam złotego środka. Tym co dodatkowo utrudniało mi zadanie były wymiary "idealnej" sofy: szerokość 2 m lub niewiele ponad.

Najpierw przestudiowałam oczywiście stronę IKEA. Tam wpadły mi w oko pod względem moich wymagań: 

Pierwsza najtańsza, w bardzo dobrej relacji ceny do jakości i możliwości mebla. Bardzo szczegółową recenzję tej sofy znajdziecie u Magdy na blogu WnętrzaZewnętrza, o tu :) Muszę przyznać że Magda tak zachwalała ten mebel, że już prawie mnie do niego przekonała :) 
A druga sofa prawie idealna (wtedy była jeszcze dostępna w obiciu grafitowym) i z leżanką ustawianą po lewej lub prawe stronie, ale jednak już trochę ponad budżet, który sobie wyznaczyłam (nie chciałam przekraczać tysiąca złotych, a jeśli już to tylko trochę).

Szukałam więc dalej. Kolejny sklep jaki prześwietliłam to Jysk. Tam spodobała mi się sofa VILS:
I akurat była w promocyjnej cenie około 1300 zł. Ciemnoszara, z leżanką, obita fajnym materiałem, rozkładana do spania, wygodna. Jednakże nadal trochę za droga. 

Oferta pozostałych sklepów, które odwiedziłam niestety przekraczała mój budżet. Znalazłam kilka pięknych mebli, ale cena była niestety nie na mój obecny portfel.

Zaczęłam więc regularnie przeglądać serwisy Allegro i OLX. Na pierwszym nic "od ręki" nie znalazłam. Wszystkie modele które by mi odpowiadały były na zamówienie. Na realizację trzeba było czekać kilka tygodni, a co gorsza: nie dało się nigdzie zobaczyć na żywo mebla pokazowego - ani dotknąć, ani usiąść - trochę do bani wydaje mi się takie kupowanie sofy :/

Ostatecznie zdecydowałam że jeśli w internetach nie znajdę nic sensownego, to chyba kupię sofę, którą zachwalała Magda, bo pod wieloma kolorowymi poduszkami wygląda całkiem fajnie, a do tego po długim czasie użytkowania również przez małe dzieci nadal wygląda ok! :)

I tak już chyba bardziej z przyzwyczajenia niż z chęci kolejny raz usiadłam do przeglądania OLX na zasadzie "a nuż" i natknęłam się na NIĄ! Była to sofa narożna FOKUS z Agata Meble: 
Ktoś z bliskiej mi okolicy sprzedawał ją w prawie idealnym stanie za 600 zł! Narożnik był taki jak chciałam: rozkładany do spania, wygodny do siedzenia, w neutralnym ciemnym kolorze, uniwersalny - z możliwością ustawienia leżanki po lewej lub prawej stronie i w świetnej cenie :) Jedynym mankamentem była mała dziurka wypalona w siedzisku i druga w części do spania. Ale to drobiazg. Zwłaszcza przy wszystkich spełnionych walorach :) Tym bardziej że cały mebel był jak nowy! Nie zastanawialiśmy się z mężem długo. Pojechaliśmy po nią tak szybko jak się dało i mamy nową sofę za rozsądne pieniądze (a jeszcze po uwzględnieniu sprzedaży starej sofy to już w ogóle wychodzi śmieszna suma) :D Mam nadzieję że posłuży nam długo. Także tak: szukajcie a znajdziecie, chciałoby się rzec :D  Jestem bardzo zadowolona ze znaleziska i z zakupu. Sofa przeżyła już i pierwszych gości i zlot dzieciaków, i oglądaliśmy na niej filmy wieczorową porą, i graliśmy w gry, i czytaliśmy. Jest super :) 

Także i Was zachęcam do wertowania ogłoszeń - a nuż trafi się to czego szukacie :)

Pozdrawiam wiosennie! :)